مشاوره رایگان: 02122144773

سرمایه گذاری آمریکا - موسسه مهاجرتی کناپکس

نمای کلی سرمایه گذاری در آمریکا

آمریکا قطب اقتصادی دنیا و احتمالا جذاب‌ترین کشور برای تحصیل، سفر و سرمایه‌گذاری است. ایالات متحده آمریکا بزرگ‌ترین تولید ناخالص داخلی اسمی و ثروت خالص جهان را دارد و از نظر برابری قدرت خرید (PPP) پس از چین دوم است. آمریکا هشتمین تولید ناخالص داخلی سرانه (اسمی) و نهمین بالاترین تولید ناخالص داخلی سرانه (PPP) در سال 2022 را داشت.همچنین آمریکا مهد استارت‌آپ‌ها و خانه بزرگ‌ترین غول‌های تکنولوژی از جمله مایکروسافت، اپل و فیسبوک( متا) است. همین مسئله آمریکا را به قدرتمندترین و مبتکرترین اقتصاد فناوری محور جهان بدل کرده است. از طرف دیگر بورس نیویورک و نزدک بزرگ‌ترین بورس‌های جهان از نظر ارزش بازار و حجم معاملات هستند. سرمایه‌گذاری‌های خارجی انجام‌شده در ایالات متحده تقریباً 4 تریلیون دلار است. نکته جالب دیگر این است که ایالات متحده بزرگ‌ترین بازار مصرف‌کننده جهان را دار و به دنبال آن بازار کار بزرگی نیز دارد. همین بازار کار این کشور مهاجران را از سراسر جهان جذب کرده‌است و نرخ خالص مهاجرت آن یکی از بالاترین‌ها در جهان است.

Awesome Image

تمام این مسائل باعث می‌شود تا آمریکا جذاب‌ترین کشور دنیا برای زندگی، تحصیل و سرمایه‌گذاری باشد و بسیاری بخواهند آینده خود را در آن بنا کنند. با این وجود بسیاری فکر می‌کنند امکان سرمایه‌گذاری در آمریکا محدود است، نمی‌شود به سادگی به آن فکر کرد و نیاز به سرمایه چند ده میلیون دلاری دارد. این قابل انکار نیست که شما برای سرمایه‌گذاری در بازار رقابتی آمریکا به دانش اقتصادی و حقوقی کافی و سرمایه قابل توجه نیاز دارید، اما میزان این سرمایه الزاما چند ده میلیون دلار نیست.

 • مهاجرت اقتصادی برای صاحبان کسب و کار؛ تبادل با شرکت‌های آمریکایی
 • بهترین روش سرمایه‌گذاری در آمریکا و گرفتن گرین کارت؛ ویزای EB5 آمریکا
 • سرمایه گذاری 900 هزار دلاری در آمریکا
 • سرمایه گذاری 1 میلیون و 800 هزار دلاری

چند برنامه مهم سرمایه‌ گذاری در آمریکا

در ادامه با هم نگاهی به چند برنامه مهم سرمایه‌ گذاری در آمریکا خواهیم داشت و مزایای هر کدام را مرور خواهیم کرد. توجه داشته باشید سیستم مهاجرتی، قضایی و اقتصادی آمریکا بسیار پیچیده است و شما برای انتخاب بهترین برنامه و رساندن آن به نتیجه به مشاورانی کارآزموده نیاز دارید. ما در کانپکس آماده کمک به شما خواهیم بود.

این روش نیاز به هیچ گونه سرمایه‌گذاری مستقیمی در آمریکا ندارد. تنها نیاز است تا شما صاحب کسب و کاری باشید و نشان دهید که با سازمان یا شرکتی در امریکا تبادل کالا به ارزش حداقل 100 هزار دلار دارید. این تبادل شامل سفارش‌های 6 ماهه و 1 ساله هم می‌شود.

مهاجرت اقتصادی برای صاحبان کسب و کار؛ تبادل با شرکت‌های آمریکایی
Awesome Image
01

یکی از بهترین سرمایه گذاری در آمریکا EB5 است، روشی که ضمن سرمایه‌گذاری در یک پروسه معقول و زمان به نسبت کوتاه امکان گرفتن گرین کارت آمریکا را برای شما فراهم می‌کنم. دریافت ویزای EB5 که از مشهورترین برنامه‌های ویزای آمریکا است از دو راه کلی ممکن است.

بهترین روش سرمایه‌گذاری در آمریکا و گرفتن گرین کارت؛ ویزای EB5 آمریکا
Awesome Image
02

روش های سرمایه گذاری در آمریکا

یکی از بهترین سرمایه گذاری در آمریکا EB5 است، روشی که ضمن سرمایه‌گذاری در یک پروسه معقول و زمان به نسبت کوتاه امکان گرفتن گرین کارت آمریکا را برای شما فراهم می‌کنم. دریافت ویزای EB5 که از مشهورترین برنامه‌های ویزای آمریکا است از دو راه کلی ممکن است.

Awesome Image

سرمایه گذاری

900 هزار دلاری

 • در این جا شخص علاقه‌مند با سرمایه گذاری 900 هزار دلار آمریکا در مناطق به نسبت پرریسک این کشور- که توسط دولت مشخص شده است- کسب و کاری ایجاد می‌کند که 10 شغل تمام وقت ایجاد کند.
Awesome Image

سرمایه گذاری

1 میلیون و 800 هزار دلاری

 • در این مورد هم شما مانند طرح 900 هزار دلاری باید با 1 میلیون 800 هزار دلار برای 10 نفر شغل تمام وقت ایجاد کنید. تفاوت مهم این دو مدل آن است که شما پرداخت هزینه بیشتر در مناطق کم ریسک‌تر سرمایه‌گذاری می‌کنید.

شروط دولت آمریکا برای کسب ویزای EB5

 سرمایه گذاری بورس اوراق بهادار یا خرید ملک به دلیل ریسک کم و فعال نبود بخشی از این برنامه نیستند. شما باید در قامت یک کارآفرین ظاهر شوید.
 اگر کل مبلغ را خودتان تامین کنید نیاز به پرداخت مالیات ندارید. در صورت تامین مبلغ توسط شخص ثالث باید مالیت بدهید.
 سرمایه‌گذاری شما باید در یک کسب‌وکار فعال و جدید باشد یا یک کسب و کار قدیمی را نوسازی کند.
 سرمایه‌گذاری 900 هزار دلاری در مناطق محروم آمریکا ممکن است.

 • پاسادنا

  پاسادنا

  شماره: 3213 خیابان لیبی. 90401