مشاوره رایگان: 02122144773

لاتاری - موسسه مهاجرتی کناپکس

Awesome Image

بررسی اجمالی لاتاری

ویزای لاتاری آمریکا را باید مشهورترین نوع ویزای این کشور دانست، ویزایی که در بسیاری از نقاط دنیا تبدیل به ضرب المثل شده است. لاتاری گرین کارت آمریکا یک برنامه تنوع ویزا تحت نظارت کنگره آمریکا است و سالانه به 55,000 نفر از کشورهایی داده می‌شود که شانس مهاجرت کم‌تری به آمریکا دارند. این برنامه “قرعه کشی گرین کارت” یا “dvlottery” نام دارد و برندگان آن از بین 10-12 میلیون نفر که هر ساله تقاضای این ویزا را دارند، تعیین می شوند.

لاتاری به معنای بخت آزمایی است و ویزای لاتاری آمریکا هم ویزایی است که از طریق بخت آزمایی به متقاضیان داده می‌شود.لاتاری گرین کارت آمریکا یک برنامه تنوع ویزا تحت نظارت کنگره آمریکا است

لاتاری چیست
Awesome Image
01

ویزای لاتاری برای اولین بار در دهه 1940 با عنوان کارت ثبت نام بیگانه معرفی شد. اولین شناسه در اندازه کارت های اعتباری دارای نوشته سبز و یک عکس سبز بود. از همان جا بود که گرین کارت یا کارت سبز مشهور شد.

ویزای لاتاری
Awesome Image
02

آمریکا سالانه مهاجران زیادی از چین، ژاپن یا مکزیک دارد. به همین جهت این میزان گرین کارت را در بین کشورهایی با شانس کم‌تر توزیع می‌کند تا تنوع نژادی در این کشور حفظ شود.

چرا آمریکا چنین کاری می‌کند؟
Awesome Image
03

شرایط ثبت نام لاتاری آمریکا چیست؟

تقریبا می‌توان گفت هیچ شرط خاصی به جز حضور در سهمیه کشورهای مورد نظر برای ثبت نام در لاتاری وجود ندارد. شما برای ثبت نام محدودیت سنی ندارید، نیازی به ارائه مدرک زبان نخواهید داشت و کاملا رایگان ثبت نام خواهید کرد. در دوره‌های اخیر داشتن پاسپورت به معدود شروط ثبت نام لاتاری اضافه شده است.

  • شروط ثبت نام در لاتاری
  • هزینه ثبت نام لاتاری
  • شانس چند برابری برای لاتاری

پس شروط ثبت نام لاتاری این‌ها است:

• کشور تولد شما مطابق نقشه های سیاسی آمریکا باشد و مجاز به ثبت نام باشید. ایرانیان در دوره ترامپ مجاز نبودند
• آموزش و یا تجربه های کاری معقولی داشته باشید؛ تحصیلات دبیرستانی یا معادل دیپلم 12 ساله یا دو سال سابقه کار در طی پنج سال گذشته
• پاسپورت داشته باشید

Awesome Image

بسیاری این سوال را می‌پرسند که هزینه ثبت نام گرین کارت آمریکا چقدر است. پاسخ به این سوال یک کلمه است؛ صفر. شما برای ثبت نام در لاتاری نیاز به پرداخت یک دلار یا یک سنت ندارید

شما می‌توانید طور مستقیم از طریق سایت لاتاری اقامت آمریکا به آدرس dvprogram.state.gov اقدام به ثبت نام کند و مدارک لازم را آپلود کنید. در این صورت مطلقا نیاز به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارید.

Awesome Image

همه افرادی که در لاتاری آمریکا ثبت نام می کنند به دنبال افزایش شانس قبولی در لاتاری اما چنین شانسی وجود ندارد. اگر دنبال ثبت نام چند باره هستید حتما صبر کنید! این کار شما را به طور کلی از لاتاری حذف می‌کند.

Awesome Image

مراحل پس از برنده شدن لاتاری

برای صدور ویزای لاتاری به دو قطعه عکس و ترجمه مدارکی شامل شناسنامه، پاسپورت، گواهی عدم سوءپیشینه، گواهی مربوط به تمکن مالی و صورت حساب بانکی، اسناد مربوط به تاهل یا تجرد، سوابق کاری و گواهی ها مربوط به حضانت فرزندان نیاز دارید. بسته به مدارک هزینه ترمه شما متفاوت است.

Awesome Image

ترجمه مدارک

Awesome Image

واکسیناسیون

Awesome Image

معاینات پزشکی

Awesome Image

مصاحبه

Awesome Image

صدور گرین کارت