مشاوره رایگان: 02122144773

نیروی کار تخصصی آمریکا - موسسه مهاجرتی کناپکس

ویزای مهاجرت کاری آمریکا

اشتغال یکی از دغدغده‌های قدیمی آدم‌ها است و دولت‌ها یکی از نشانه‌های کارآمد و مفید بودن خود را نرخ اشتغال آفرینی می‌دانند. همین مسئله باعث شده تا کشورهای با اقتصاد قوی مقصد جذاب برای کسانی باشد که میل به شغل بهتر دارند.در این میان آمریکا به عنوان برترین اقتصاد دنیا که هم‌چنان در حال توسعه و رشد است یکی از محبوب‌ترین مقاصد متقاضیان شغل است. از کارهای خدماتی تا کارهای تخصصی از پزشکی تا مهندسی کامپیوتر برای هر شغلی در آمریکا فرصتی وجود دارد؛ کشوری که هنوز برای بسیاری سرزمین فرصت‌ها است. شاید از خودتان بپرسید چه رشته و تخصصی برای مهاجرت به آمریکا بهتر است؟ پاسخ به این سوال هر سال متفاوت است، اما به طور کلی می‌توان گفت که متقاضی توانمند و کارآمدی شانس مهاجرت کاری به آمریکا را دارد. در سال 2022 کسانی که مدارک داشگاهی و تجربه در حوزه مدیریت کسب و کار، رشته های مهندسی، ریاضیات و علوم کامپیوتر، رشته علوم اجتماعی و رشته علوم طبیعی و زیستی دارند شانس بیشتری برای یافتن کار دارند.

Awesome Image

نکته‌ای درباره هزینه‌های مهاجرت کاری به آمریکانکته‌ای درباره هزینه‌های مهاجرت کاری به آمریکا

 • تشکیل دادخواست مهاجرت برای کارگر خارجی، فرم I-140، یا اخذ درخواست اشخاص دو رگه امریکایی- آسیایی ، زنان بیوه شهروندان امریکایی و مهاجران خاص و فرم I-360
 • پردازش درخواست ویزای مهاجرتی کاری امریکا،
 • معاینه پزشکی و واکسیناسیون های مورد نیاز
 • هزینه فتوکپی
 • هزینه دریافت مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای
 • هزینه های سفر به سفارت یا کنسولگری آمریکا در یکی از کشورهای خارجی

انواع ویزای مهاجرت کاری آمریکا

پیش از پرداختن به ویزاهای کاری آمریکا لطفا به این مورد توجه کنید که هر ویزای کاری الزاما منجر به اقامت دائم و شهروندی نمی‌شود. شما باید برنامه ویزای مورد نظر خود را با دقت انتخاب کنید.

عمومی ترین ویزای کاری آمریکا و شاید به عبارتی محبوب‌ترین ویزای کار این کشور ویزای H1 است. در خصوص شرایط اخذ ویزای کار H1 باید به این نکته اشاره کرد که شخص حتما باید در شغلی خاص دارای مهارت باشد و از یک کارفرمای معتبر آمریکایی نیز پیشنهاد کاری دریافت کند.

ویزای کار H1
Awesome Image
01

این ویزا تقریباً مشابه ویزای H1 کار است، با این تفاوت که اعتبار این نوع ویزا 3 ساله است و بعد از مدت 3 سال نیز قابل تمدید خواهد بود. در طول این مدت کارفرما می تواند برای فرد درخواست گرین کارت بدهد. نکته مهم این جا است در صورتی که در 3 سال دوم اقامت فرد درخواست گرین کارت نداشته باشد.

ویزای کار H1B
Awesome Image
02

مدارک لازم ویزای کاری امریکا

مدارک عمومی ویزای مهاجرت آمریکا

Awesome Image

مدارک لازم

ویزای کاری امریکا

 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه

  فرم DS-260، ویزای مهاجرت و درخواست ثبت نام اتباع خارجی

  دو قطعه عکس 2*2

Awesome Image

مدارک لازم

ویزای کاری امریکا

 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه

  فرم DS-260، ویزای مهاجرت و درخواست ثبت نام اتباع خارجی

  دو قطعه عکس 2*2

صدور ویزای کاری آمریکا چقدر زمان می‌برد؟

واقعیت این است که هیچ روال است، عدد مشخص و زمان قطعی در این مورد وجود ندارد. روال طبیعی رسیدگی به درخواست ویزای مهاجرتی کاری از زمان ثبت درخواست است تا زمانی که تعداد ویزاهای سالانه صادر شده به حد نصاب برسد متفاوت است.تاریخ ثبت درخواست شما اولویت شما را مشخص می‌کند. در بعضی از انواع ویزاهای مهاجرتی که تعداد متقاضیان زیاد است ممکن است چندین سال طول بکشد که زمان رسیدگی به تاریخ اولویت شما برسد. پس برای فرار از چنین اتفاقاتی حتما با دقت، هوشمندی و درست انتخاب کند تا بیشترین سود ممکن را از انتخاب خود ببرید.

 • پاسادنا

  پاسادنا

  شماره: 3213 خیابان لیبی. 90401