مشاوره رایگان: 02122144773

استان کبک - موسسه مهاجرتی کناپکس

محور فرانسوی زبان کانادا

کبک یکی از سیزده استان و قلمرو کانادا است. این استان از نظر مساحت وسیع‌ترین و از نظر جمعیت دومین استان مهم کانادا است. بیشتر جمعیت در مناطق شهری در امتداد رودخانه سنت لارنس، بین پرجمعیت ترین شهر، مونترال، و مرکز استان، شهر کبک، زندگی می کنند. کبک خانه قوم کبکوا است. این استان که در مرکز کانادا واقع شده است، از غرب با انتاریو، از شمال شرقی با نیوفاندلند و لابرادور، از جنوب شرقی با نیوبرانزویک، و با نوناووت مرزی ساحلی دارد. در جنوب نیز با مین، نیوهمپشایر، ورمونت و نیویورک در ایالات متحده هم مرز است. بین سال های 1534 تا 1763، کبک «کانادا» نامیده می شد و توسعه یافته ترین مستعمره در فرانسه جدید بود. پس از جنگ هفت ساله، کبک به مستعمره بریتانیا تبدیل شد: ابتدا به عنوان استان کبک (1763-1791)، سپس کانادا سفلی (1791-1841)، و در نهایت در نتیجه انقلاب کانادا سفی، کانادا شرقی (1841-1867) نامیده شد. تا اوایل دهه 1960، کلیسای کاتولیک نقش بزرگی در نهادهای اجتماعی و فرهنگی در کبک داشت. با این حال، انقلاب آرام دهه 1960 تا 1980 نقش دولت مدرن را به شکل محسوسی افزایش داد.

Awesome Image

ویژگی مثبت کبک این است که شهر برای خانواده ساخته شده و در خرید نیز شما به این مسئله پی خواهید برد. بعضی از بهترین نقاط کبک برای خرید را مرور می‌کنید.

  • منطقه پتی چاپلین: قدیمی ترین منطقه خرید در آمریکای شمالی که با مغازه های رنگارنگ و آثار طراحان مشهور و بوتیک ها اشباع شده است. خیابان های عابر پیاده سنگفرش آن، پنجره های جذاب خانه های تاریخی، با تزئینات تعطیلات و چراغ های چشمک زن به شهر پریان شباهت دارد.
  • Rue Saint-Jean: شما عاشق حال و هوای اروپایی rue Saint-Jean خواهید شد! مغازه های شگفت انگیز، بوتیک های صنایع دستی و فروشگاه های مواد غذایی در این منطقه شما را مسحور خواهد کرد. در داخل مغازه ها صنایع دستی و سوغاتی های بسیار جذابی پیدا خواهید کرد.

روش های مهاجرت به استان کبک

نکته مهم درباره کبک این است که در حوزه مهاجرت تابع قوانین فدرال نیست و شما می‌توانید مسیرهای تازه‌ای را طی کنید. در ادامه مروی کوتاه به برنامه‌های مهاجرتی کبک داریم.

برای متقاضیانی است که قصد سکونت در مونترال یا دیگر شهرهای کبک را دارند. متقاضیانی که از طریق این برنامه پذیرش شده‌اند یک گواهی انتخاب کبک (CAQ) دریافت خواهند کرد. حداقل امتیاز لازم برای کسب این گواهی برای متقاضیان مجرد 50 و برای متأهلین 59 است.

برنامه مهاجرت نیروی کار متخصص کبک (QSWP)
Awesome Image
01

محبوبترین روش مهاجرتی برای دانشجویان خارجی و افرادی است که به هر شکل سابقه کار در این استان را دارند. متقاضیان یک گواهی انتخاب کبک (CSQ) دریافت خواهند کرد و پس از آن می توانند برای گرفتن اقامت دائم برای دولت کانادا اقدام کنند.

برنامه تجربه کار در کبک (PEQ)
Awesome Image
02

برنامه کارآفرین کبک دو مدل است. مدل اول برای متقاضیانی که قصد راه اندازی کسب و کار با حمایت یک شتاب دهنده و یا مرکز کارآفرینی دانشگاه در کبک را دارند. مدل دوم متقاضیانی که قصد راه اندازی کسب و کار خود را به تنهایی دارند.

برنامه کارآفرین کبک
Awesome Image
03

برنامه مهاجرت از طریق خود اشتغالی در کبک نیز یکی از برنامه‌های مهاجرتی استان کبک برای افرادی است که قصد دارند با تکیه بر مهارت‌های فنی مهاجرت کنند. یکی از مطمئن ترین روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک، برنامه سرمایه گذاری 350 هزار دلاری کبک است. این راه مطمئن اما پر هزینه است.

برنامه خود اشتغالی در کبک
Awesome Image
04

خدمات بهداشت و درمان در استان کبک

بر طبق قوانین دولت کانادا، تمامی استان ها و شهرها ملزم به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان و عمومی به شهروندان و هر اقامت کننده دائم کانادا هستند. جراحی های زیبایی و برخی از خدمات دندانپزشکی مشمول این قانون نمی شوند. در استان کبک برنامه خدمات درمانی به صورت رایگان و در دسترس تمامی افراد مقیم است. این برنامه شامل مراقبت های اورژانسی، آزمایشات پزشکی، تست دارو، مراقبت های بیمارستانی و مراقبت های دندانی اورژانسی است.

آموزش در کبک

استان کبک دارای وسیع ترین و مقرون به صرفه ترین سیستم آموزشی در آمریکای شمالی است. بر اساس مصوبه و قوانین کانادا تمام شهروندان زیر 20 سال موظف به تحصیل بدون پرداخت هزینه تا پایان دوره‌ی دبیرستان هستند. کبک دارای مدارس سطح ابتدایی و دبیرستان با هزینه دولتی است.

جمعیت کبک

جمعیت استان کبک در حدود بیش از 7.5 میلیون نفر است. تراکم جمعیت در این استان کم و در هر کیلومتر حدود 4.9 نفر است. سکونت در شمال استان بسیار کم است. حدود 80 درصد از جمعیت استان در مناطق ساحلی رودخانه سن لوران سکنی گزیده اند. مساحت کبک 1,542,000 کیلومتر مربع است. این میزان سه برابر مساحت فرانسه و در حدود چهار برابر مساحت ژاپن است.

هزینه زندگی در کبک کانادا

با توجه به این که کانادا کشور ارزانی نیست باید اعتراف کرد که هزینه اجاره منزل در کبک کانادا به نبست بسیار معقول و مناسب است. یک آپارتمان دو خوابه، مدرن در ساختمانی تقریباً نو ساز با استخر و سایر امکانات رفاهی و فاصله کمی از مدرسه ابتدایی سنت وینسنت و دبیرستان سنت پاتریک تقریباً 1500 دلار در ماه هزینه دارد. هزینه برق مسکونی در کبک در کانادا کمترین و ازنظر برخی دیگر حتی کمترین هزینه در کل استان‌های شمالی است. قیمت متوسط هر کیلو وات ساعت در کبک 0.073 دلار است که در مقایسه با مقیاس ملی 0.174 دلاری کانادا واقعا کم است.

  • پاسادنا

    پاسادنا

    شماره: 3213 خیابان لیبی. 90401