مشاوره رایگان: 02122144773

امارات - موسسه مهاجرتی کناپکس

  • درباره امارات
  • اقتصاد
  • اقامت

درباره امارات

امارات متحده عربی موفق به متنوع ساختن اقتصاد خود به ویزه در دبی شده‌است اما همچنان به شدت متکی بر درآمدهای حاصل از نفت و گاز طبیعی است. با این همه امارات برنامه‌های ویژه‌ای به خصوص برای سرمایه‌گذاری در حوزه استارت‌آپ‌ها دارد.
Awesome Image
صنعت گردشگری

گردشگری یکی از بزرگترین منابع درآمدی غیرنفتی در امارات است. بعضی از مجلل‌ترین هتل‌های جهان در این کشور مستقر هستند و جذاب‌ترین برج‌ها، مال‌ها و مراکز تفریحی در امارات پیدا می‌شوند. رونق گسترده در ساخت و ساز یکی دیگر از بازوهای توسعه اقتصادی امارات است

Awesome Image
واقعیت های امارات

واقعیت این است حتی در صورت ازدواج با یک زن اماراتی شما شهروند امارات نمی‌شوید و تنها اقامت می‌گیرید. در صورت ازدواج با مردان نیز تنها در صورتی شهروندی می‌گیرید که شهروندی اصلی خود را رها کنید.

Awesome Image
چرا امارات

نمی‌شود به فکر مهاجرت بود و به همسایه جنوبی ایران یعنی امارات متحده عربی فکر نکرد؛ کشور دبی و ابوظبی. امارات این روزها با تولید ناخالص داخلی 358 میلیارد دلاری در سال 2022 دومین اقتصاد بزرگ خاورمیانه پس از عربستان سعودی است.

اقتصاد امارات

در سال 2009 بیش از ۸۵٪ اقتصاد امارات بر اساس تجارت نفتی اداره شد، در حالی که ابوظبی و دیگر امارات در رویکرد خود نسبت به متنوع سازی تقریباً محافظه کار باقی مانده‌اند، دبی پیش‌رو در غیرنفتی کردن اقتصاد خود بوده است.
Awesome Image
مهاجرت به امارات

با وجود توسعه فراوان از نظر اقتصادی امارات به هیچ شهروند غیراماراتی به سادگی اقامت نمی‌دهد و سیاست‌های بسته‌ای در این زمینه دارد. یادتان باشد شما می‌توانید با سرمایه گذاری و کار در کشورهای درجه یک اروپایی اقامت و در نهایت تابعیت کسب کنید. این در حالی است که همان کار و سرمایه برای شما در امارات اقامتی در پی نخواهد داشت.

Awesome Image
ویزای طلایی امارات

ویزای طلایی امارات متحده عربی به تازگی معرفی شده است و شاید بتوان آن را یکی از بهترین برنامه‌های ویزای امارات دانست. این ویزا با اعتبار 10 ساله به متخصصین اعطا می شود و قصد افرادی با استعداد خاص را دارد. شرایط اخذ ویزای طلایی امارات متحده عربی برای دارندگان مدرک دکترا از دانشگاه های برتر دنیا، پزشکان، متخصصان هوش مصنوعی و سایر پژوهشگران فراهم است.

Awesome Image
شرایط عمومی کسب ویزای طلایی

• استعداد ویژه داشته باشد یا پژوهشگر و مخترع یا هنرمندی صاحب سبک باشید • برای اخذ اقامت طلایی امارات باید قرارداد کاری ببندید • باید طرف قرارداد با شورای دانشمندان امارات، وزارت فرهنگ یا وزارت اقتصاد باشد • حداقل 2 شرط از شروط زیر را داشته باشد: • مدرک پی.اچ.دی از یکی از 500 دانشگاه برتر جهان • داشتن جایزه یا دیپلم افتخار در رشته متقاضی • شرکت داشتن در یک پژوهش مهم علمی • عضویت در انجمن های مربوط به رشته اش • مدرک پی.اچ.دی با 10 سال سابقه کار تخصصی • داشتن تخصص در رشته های در اولویت امارات

خدمات رفاهی انگلیس

وقتی بحث خدمات رفاهی به میان می‌آید باید از بیمه عمومی انگلیس صحبت کرد که در بین کشورهای توسعه یافته کم‌نظیر است. مراقبت های ارائه شده در سراسر انگلستان تحت نظر ارگانی به نام خدمات بهداشت ملی (NHS)ارائه می شوند. NHS مراقبت های پزشکی را از طریق ساختار سه جانبه مراقبت های اولیه، بیمارستان ها و مراقبت های بهداشتی ارائه می‌دهد. تمام خدمات NHS رایگان به شهروندان ارائه می‌شود.
Awesome Image
اقامت در امارات با ویزای کاری

امارات در این حوزه هم سخت‌گیر است. شما حتما باید بسیار توامند باشید و کارفرمایی اماراتی پیشنهاد کاری برای شما تهیه کند.

Awesome Image
اقامت امارات از طریق تحصیل

برای تحصیل در امارات پس از پذیرش از دانشگاه‌های این کشور، از طریق نامه پذیرش دانشگاه برای ویزای تحصیلی امارات برای شما یک ویزای یک ساله صادر می‌شود. این ویزای می‌تواند به اندازه کل طول تحصیل هم صادر شود.

Awesome Image
اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در امارات هم دردسرهای خود را دارد. امارات میزبان برترین برندهای اقتصاد دنیا در نفت، گاز، تکنولوژی، املاک و صنایع دیگر است، اما تمام این‌ها به معنای سادگی سرمایه‌گذاری در این کشور جذاب نیست.

انواع مهاجرت به امارات

در ادامه با انواع ویزاهای سرمایه‌گذاری امارت آشنا می‌شویم.

  • اقامت در امارات با ویزای کاری
  • اقامت امارات از طریق تحصیل
  • اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

اقامت در امارات با ویزای کاری

امارات در این حوزه هم سخت‌گیر است. شما حتما باید بسیار توامند باشید و کارفرمایی اماراتی پیشنهاد کاری برای شما تهیه کند. در این مرحله بر اساس قوانین موجود در کشور امارات کارفرما درصورتی می‌تواند این پیشنهاد کار را به اتباع خارجی بفرستد که هیچ فرد اماراتی برای انجام آن نباشد. در این صورت شما می‌تواند درخواست اجازه کار کنید. این اجازه دو ماهه صادر می‌شود. کارفرما در دو ماه باید مقدمات حضور شما در امارات را فراهم کند مدارک و معاینه پزشکی شما را تکمیل کند. بعد از این ویزای کاری و کارت اقامت برای شما صادر می‌شود.

Awesome Image

اقامت امارات از طریق تحصیل

برای تحصیل در امارات پس از پذیرش از دانشگاه‌های این کشور، از طریق نامه پذیرش دانشگاه برای ویزای تحصیلی امارات برای شما یک ویزای یک ساله صادر می‌شود. این ویزای می‌تواند به اندازه کل طول تحصیل هم صادر شود. نکته مهم اینجا است که هزینه تحصیل در امارات متحده عربی سالیانه حدود 12 هزار دلار است که در مقایسه با رقبای اروپایی و آمریکایی اصلا کم نیست. شرایط تحصیل در کانادا، آمریکا، اسپانیا و حتی انگلیس در مقایسه با هزینه به مراتب بهتر از امارات است. پیشنهاد جدی ما این است که در صورت تمایل با کمک کارشناسان ما در کناپکس که با کمک مشاوران ما گزینه‌های بسیار بهتر، با کیفیت‌تر و به صرفه‌تری را برای تحصیل در قلب اروپا و آمریکا انتخاب کنید.

Awesome Image

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری در امارات هم دردسرهای خود را دارد. امارات میزبان برترین برندهای اقتصاد دنیا در نفت، گاز، تکنولوژی، املاک و صنایع دیگر است، اما تمام این‌ها به معنای سادگی سرمایه‌گذاری در این کشور جذاب نیست.

Awesome Image

اقامت امارات با خرید ملک

راه دیگر کسب اقامت امارت خرید ملک است، اما توجه کنید که با خرید ملک در دبی و امارت می تواند اقامت موقت 2 الی 6 ساله این کشور را به دست بیاورید. این اقامت به شما اجازه کار نمی‌دهد.