مشاوره رایگان: 02122144773

تحصیلی - موسسه مهاجرتی کناپکس

تحصیل در مدرسه‌های کانادا

مدرسه در کانادا مثل بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا از ۵ تا ۶ سالگی شروع می‌شود و از ابتدایی تا دیپلم 12 سال زمان می‌برد. این مدارس را K-12 می‌نامند. البته مدت زمان این تحصیلات در استان کبک 11 سال است. باید توجه داشت سن تحصیلات اجباری مدرسه در استان‌های مختلف کانادا کمی متفاوت است.

Awesome Image

مدرسه مثل ایران 5 روز در هفته است و از اواخر آگوست تا اوایل ماه ژوئن ادامه دارد. با توجه به این که در کانادا دو زبان رسمی- یعنی انگلیسی و فرانسوی- وجود دارد شما می‌توانید یکی از این دو زبان را انتخاب کنید. در بعضی از مدارس دوره راهنمایی از دوره ابتدایی و متوسطه تفکیک می‌شود ولی در بیشتر مدارس دوره ابتدایی و راهنمایی با هم ادغام شده‌اند. مدارس ابتدایی دولتی و خصوصی در کانادا معمولا مختلط هستند و تا زمان رفتن به دبیرستان در آنجا حضور دارند. البته شما می‌توانید مدارس خاص تک جنسیتی خاص نیز پیدا کنید.

چه زمانی برای تحصیل در مدارس کانادا مناسب است؟

در بیشتر مواقع توصیه می شود دانش آموزان خارجی از سن 10 سالگی برای ویزای تحصیلی اقدام کنند تا بیشترین شانس ممکن را داشته باشند.تحصیل برای افراد خارجی نیازمند معرفی یک قیم بالای 18 ساکن کانادا است که در استان محل مدرسه زندگی کند. در دوره ابتدایی مانند دبیرستان فرد اجازه کار در این کشور را ندارد و تمام هزینه باید توسط قیم تامین شود. با ورود به کالج اجازه کار نیز به فرد داده خواهد شد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا، شما به مدرک زبان (آیلتس یا تافل) نیاز دارید. توجه داشته باشید که میزان نمره‌ی آزمون زبان به دانشگاه و رشته دانشگاهی شما بستگی دارد. نکته بعدی این است که معدل دیپلم و مدرک پیش‌دانشگاهی شما بالاتر از 14 باشد. اگر دوره پیش دانشگاهی را در ایران نگذرانده باشید، قبل از ورود به دانشگاه باید تعدادی واحد غیردانشگاهی را زیر نظر دانشگاه بگذرانید. توجه داشته باشید که برای تحصیل در برخی رشته‌های پرمتقاضی و در برخی از دانشگاه‌های ممتاز کانادا، معدل دیپلم شما باید بالای 15 باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی
Awesome Image
01

پذیرش گرفتن برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یکی از مرسوم‌ترین و بهترین راه‌های تحصیل در خارج از ایران است. شما برای دوره کارشناسی ارشد بیشترین شانس گرفتن انواع بورسیه از دانشگاه‌های مختلف را دارید. همچنین امکان مکاتبه با استادان برای گرفتن فاند وجود دارد.دوره کارشناسی ارشد در کانادا یا پژوهش‌محور است یا درس‌محور ارائه می‌شوند. در کارشناسی ارشد پژوهش‌محور دانشجو ملزم به انجام پروژه‌ای پژوهشی تحت‌عنوان پایان‌نامه است. بورسیه شامل حامل کارشناسی ارشد پروژه محور می‌شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
Awesome Image
02

تحصیل در مقطع دکتری در کشور کانادا یک فرصت کاملا استثنائی و دلپذیر برای علاقمندان به دانش و پژوهش است. برای مقطع دکتری هم می‌توان انتظار فاند را داشت.

تحصیل در مقطع دکتری
Awesome Image
03
03

پسا دکتری اساسا یکی دوره شبیه دیگر دوره‌های دانشگاهی نیست، بلکه دوره‌ای پژوهش محور برای یک دانشگاه یا موسسه پژوهشی خاص است و شما در برابر فعالیت خود حقوق دریافت می‌کنید. درمجموع 5 سال فرصت برای گذراندن دوره پسا دکتری در اختیار شما است.

تحصیل در مقطع پسا دکتری
Awesome Image
04
04

تحصیل در دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه‌های کانادا از جمله بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند و از نظر سطح کیفی اساتید و امکانت مختلف پا به پای دانشگاه‌های آمریکا و انگلیس حرکت می‌کنند. در نتیجه پیش‌بینی این که پذیرش در این دانشگاه‌های چندان ساده نباشد مشکل نیست. این به معنای این نیست که پذیرش در کانادا خیلی دشوار یا ناممکن است، بلکه به حداقل‌هایی نیاز دارد که نمی‌توان از آن‌ها چشم پوشی کرد.

Awesome Image

تحصیل در

مقطع کارشناسی

 • مدرک مورد نیاز

  مدرک دیپلم با حداقل سه سال تحصیل

 • معدل

  بالای 15

 • سطح زبان

  کسب نمره موردنیاز در آزمون‌های زبان انگلیسی بسته به رشته و دانشگاه مورد نظر شما

 • نکته مهم

  توجه داشته باشید که گرفتن بورسیه تحصیلی برای دوره کارشناسی تقریبا غیرممکن است و شما برای گذراندن این دوره به تمکن مالی کافی یا کار در زمان تحصیل نیاز دارید.

Awesome Image

تحصیل در

مقطع کارشناسی ارشد

 • مدرک مورد نیاز

  مدارک قبلی معادل‌سازی شده (کارشناسی و دیپلم)

 • مدرک مورد نیاز

  توصیه‌نامه از یک یا دو استاد معتبر دانشگاه

 • سطح زبان

  آیلتس بالای ۶/۵

 • سایر مدارک

  • انگیزه‌نامه یا SOP

  • کاورلتر

  • مقاله‌های احتمالی

  • پورتفولیو (برای برخی رشته‌ها)

با نگاهی به آمار زندگی و تحصیلات در کشورهای مختلف جهان باید گفت که کانادا یکی از محبوب ترین کشورهای دنیا برای تحصیل و مهاجرت است و بسیاری علاقه دارند مدرسه، تحصیلات دانشگاهی و تکمیلی خود را در کانادا بگذرانند. سیستم آموزشی و دانشگاهی کانادا یکی از مدرن‌ترین و به روزترین سیستم های آموزشی دنیا مطابق با استاندارهای روز دنیا است. هر شهروند کانادایی از خدمات آموزشی رایگان قبل از دانشگاه بهره می‌برد. دوره‌های کالج و دانشگاه هم دوره‌های جذابی به خصوص برای کسانی است که قصد مهاجرت تحصیلی دارند. جالب است بدانید که کانادا شش درصد از تولید ناخالص داخلی اش را صرف امور آموزشی اش می‌کند عدد قابل توجهی که یکی از بیشترین هزینه‌های آموزشی در بین کشورهای پیشرفته است. مدارس کانادا در سه دسته دولتی ، خصوصی و شبانه روزی قرار می گیرند. سیستم تحصیلی این کشور این اجازه را به نوجوانان و جوانان خارجی می دهد تا از طریق تحصیل در مدارس شبانه روزی و یا با مدرک دیپلم وارد کالج یا دانشگاه‌های این کشور شوند.

 • Pasadena

  Pasadena

  No: 3213 Libby Street. 90401