مشاوره رایگان: 02122144773

ترکیه - موسسه مهاجرتی کناپکس

  • درباره ترکیه
  • اقتصاد
  • اقامت

درباره ترکیه

ترکیه از آن کشورهای خاصی است که اقامت در آن همیشه گزینه در دسترس ایرانی‌ها بوده است. همسایه جذابی که مزایای خاصی از جمله اقتصاد پویا و ارتباط با اروپا را روی میز دارد.انگلیس پنجمین اقتصاد دنیا و دومین در اروپا و دهمین کشور و سومین در اتحادیه اروپا از منظر تولید ناخالص ملی است. حجم تولید ناخالص انگلیس در سال 2014 حدود 3 تریلیون دلار بود.
Awesome Image
طبیعت ترکیه

بخشی از ترکیه در آسیا و بخشی دیگر در قاره اروپا قرار دارد و همین موقعیت خاص از نظر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به ترکیه بخشیده است و باعث شده تا در طول تاریخ همواره به عنوان پل ارتباطی بین دو قاره اروپا و آسیا عمل کند.

Awesome Image
موقعیت ترکیه

ترکیه از شمال با دریای سیاه، در شمال شرقی با جورجیا و ارمنستان،‌ از شرق با جمهوری آذربایجان و ایران، از جنوب شرقی با عراق و سوریه،‌ در جنوب غربی و غرب با دریای مدیترانه و در شمال توسط یونان و بلغارستان هم مرز است.

Awesome Image
پایتخت ترکیه

آنکارا پایتخت ترکیه و استانبول یکی از مهم‌ترین شهرهای آن است. ترکیه از بزرگ‌ترین کشورهای منطقه و از همسایگان مهم ایران است.

اقتصاد ترکیه

اقتصاد مبتنی بر گردشگری، فضای باز اجتماعی، آرامش نسبی سیاسی و از طرف دیگر وجود دانشگاه های معتبر بسیاری در ترکیه باعث شده است متقاضیان مهاجرت به ترکیه همیشه زیاد باشند.
Awesome Image
مهاجرت به ترکیه با تحصیل در دانشگاه

متقاضیان مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل باید از یک دانشگاه در ترکیه پذیرش بگیرند. اگر دانشگاه ترک زبان است باید یک آزمون Yos را با نمره قبول پاس کنند. در دانشگاه‌های انگلیسی زبان باید آزمون Sat را داد.

Awesome Image
مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ترکیه را می‌توان متداول‌ترین راه مهاجرت به این کشور دانست، راهی که ایرانی‌ها از پیشتازان آن هستند. سیاست های کشور ترکیه متکی بر جذب سرمایه گذاران خارجی بنا شده است.

Awesome Image
مهاجرت به ترکیه از راه کار یافتن

یکی از بهترین روش های دریافت اقامت ترکیه، کار در این کشور است. نزدیکی ترکیه به ایران، ارزش پول مناسب، فرهنگ مشترک و بازار جذاب از جمله جذابیت‌های آن برای علاقه‌مندان ایرانی است.

اقامت در ترکیه

در ادامه سه روش عمومی مهاجرت به ترکیه یعنی مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت سرمایه‌گذاری را با هم مرور می‌کنیم.
Awesome Image
اقامت تحصیلی

توجه داشته باشید که تحصیل در ترکیه منجر به اقامت نمی‌شود و شما باید تحصیل را به روش‌های دیگری وصل کنید. در زیر به برخی از این دانشگاه ها اشاره شده است.

Awesome Image
اقامت کاری

شخص کارجو پس از یک سال کار و زندگی در ترکیه و پرداخت بیمه و مالیات به دولت این کشور می تواند برای همراهان خود اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال درخواست کند نماید. با توجه به این نکات پیشنهاد می‌شود که در صورت علاقه به مهاجرت کاری، مهاجرت کاری به کانادا را پیش از ترکیه بررسی کنید. می‌توان گفت که برخی کشورهای اروپایی و برخی برنامه‌های ویزای کاری کانادا شرایط بسیار بهتری از ترکیه در اختیار شما می‌گذارد.

Awesome Image
اقامت سرمایه گذاری

سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ترکیه را می‌توان متداول‌ترین راه مهاجرت به این کشور دانست، راهی که ایرانی‌ها از پیشتازان آن هستند. سیاست های کشور ترکیه متکی بر جذب سرمایه گذاران خارجی بنا شده است. یکی از راه های مهاجرت به ترکیه سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت است. در این روش نیاز است که فرد متقاضی طی استخدام 5 نیروی کار ترک، بیمه و مالیات آن‌ها را به دولت بپردازد. بعد از پنج سال اقامت ترکیه به فرد داده می‌شود.

مهاجرت به ترکیه با تحصیل در دانشگاه

امکان دریافت بورس تحصیلی نیز در ترکیه وجود دارد که مواردی همچون میانگین نمرات مقاطع تحصیلی قبلی و تسلط به زبان ترکی بستگی دارد. کیفیت دانشگاه های ترکیه به حدی بالا است که بیش از 10 دانشگاه این کشور در رنکینگ جهانی QS قرار دارند. توجه داشته باشید که تحصیل در ترکیه منجر به اقامت نمی‌شود و شما باید تحصیل را به روش‌های دیگری وصل کنید. در زیر به برخی از این دانشگاه ها اشاره شده است.

  • Koc University
  • Middle East Technical University (METU)
  • Boğaziçi Üniversitesi

Koc University

دانشگاه کوچ که در سال 1993 در استانبول تاسیس شده است یکی از برترین دانشگاه های ترکیه است که در سطح جهانی شناخته شده است. این دانشگاه با ارائه 72 برنامه آموزشی متفاوت برای مقاطع کارشناسی، ارشد و دکتری، بیش از 5.5 هزار دانشجو را در خود جای داده است.

Awesome Image

Middle East Technical University (METU)

دانشگاه فنی خاورمیانه که در آنکارا واقع شده است در سال 1965 تاسیس شده و هم اکنون یکی از معتبرترین دانشگاه های منطقه است. اگر برای اقامت در ترکیه تحصیل در این دانشگاه را انتخاب کرده اید باید به خاطر داشته باشید که این دانشگاه بسیار با کیفیت است و ورود به آن رزومه خوبی می‌خواهد. این هم اکنون بیش از 31 هزار دانشجو دارد.

Awesome Image

Boğaziçi Üniversitesi

دانشگاه بغازیچی که نخستین دانشگاه آمریکایی است که خارج از این ایالت واقع شده است در سال 1971 در شهر زیبای استانبول تاسیس شد. با توجه به هزینه های معقول و پایین تحصیل، سطح بالای دانشگاه و آموزش عالی و با کیفیت هر ساله متقاضیان بسیاری برای این دانشگاه درخواست می دهند که از این تعداد فقط 800 الی هزار نفر موفق به اخذ پذیرش می‌شوند.

Awesome Image

مهاجرت به ترکیه با سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه نیز یکی دیگر از روش های اخذ اقامت و تابعیت ترکیه است. این شیوه علاوه بر سود حاصل از سرمایه گذاری شما را به سمت اخذ تابعیت نیز سوق خواهد داد. به خاطر داشته باشید که با وجود سودزا بودن و سریع بودن این روش ریزه‌کاری‌های بسیاری در آن وجود دارد که نیاز به دقت و مشاوره با کارشناس حقوقی دارد. تنها یک شرط از چند شرط مهم خرید ملک در ترکیه این است که شما تا 3 سال اجازه فروش ملک را ندارید.