مشاوره رایگان: 02122144773

پرتغال - موسسه مهاجرتی کناپکس

  • درباره پرتغال
  • اقتصاد
  • اقامت

درباره پرتغال

اگر دنبال مهاجرت به کشور متفاوت، توسعه یافته و جذاب هستید بد نیست به جای مقاصد مشهور این روزها نگاهی هم به پرتغال داشته باشید؛ سرزمین کریستیانو رونالدو.
Awesome Image
پاسپورت پرتغال

پرتغال، پنجمین پاسپورت قدرتمند جهان است و مهاجرت به آن زدن چند نشان با یک تیر خواهد بود. پرتغال کشوری در جنوب غربی اروپا است. جمعیت آن تقریباً 10.5 میلیون نفر، پایتخت آن لیسبون، زبان رسمی و دین اکثریت مردم آن مسیحیت است.

Awesome Image
واحد پول

واحد پول پرتغال یورو است. این کشور از اعضای اتحادیه اروپا و ناتو است و شیوه حکومتی آن جمهوری پارلمانی است. پرتغال کشوری توسعه یافته با اقتصادی قابل توجه است

Awesome Image
پایتخت پرتغال

پایتخت پرتغال شهر لیسبون است که نیم میلیون نفر جمعیت دارد. پورتو با 238 هزار نفر و براگا با 189 هزار نفر جمعیت بزرگ‌ترین شهرهای پرتغال هستند. ما احتمالا این روزها پرتغال را بیشتر با پورتو و مهدی طارمی- ستاره ایرانی آن- می‌شناسیم ولی واقعیت این است که این کشور کوچک و ساکت اروپایی مقصدی جذاب برای مهاجرت است.

اقتصاد پرتغال

‌کار، سرمایه گذاری، خرید ملک و … همگی از روش‌ های مهاجرت به این کشور هستند. در بین تمامی روش‌ های مهاجرتی پرتغال- مثل بسیاری از کشورهای دیگر- تحصیل را می‌توان یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین راه‌های مهاجرت دانست. دانشجویان با تحصیل در پرتغال تجربه تحصیل در بهترین دانشگاه های اروپا با مناسب ترین شهریه و هزینه ها را خواهند داشت و در آینده راحت‌تر به کار در این کشور مشغول می‌شوند.
Awesome Image
ویزای جاب آفر پرتغال

برای کار در پرتغال، باید پیشنهاد شغلی داشته باشید که به Job Offer معروف است. کارفرمای شما ابتدا باید آگهی خود را در کشور پرتغال منتشر کند و ثابت کند که از شهروندان پرتغال و شهروندان کشور های عضو اتحادیه اروپا، نیروی کاری جذب نشده. اینجا است که او اجازه جذب نیروی خارجی را دارد.

Awesome Image
ویزای جاب سیکر پرتغال

یک راه دیگر که برای کار در پرتغال پیش پای شما است، ویزای جاب سیکر یا ویزای کارجو است. با این ویزا می توانید به مدت شش ماه در خاک پرتغال حضور داشته باشید و به دنبال کار در این بگردید. این روش در حال حاضر برای ایرانی‌ها فعال نیست.

Awesome Image
بورسیه تحصیلی پرتغال

بورسیه تحصیلی پرتغال برای دانشجویان شاخص و شایسته با معدل بالا و رزومه تحصیلی قوی و سطح ربان عالی در دسترس است، اما به رقابت نیاز دارد.

اقامت پرتغال

اقامت پرتغال با سرمایه گذاری یکی از بهترین راه های اخذ اقامت و مهاجرت به پرتغال می باشد. در زیر شاخه های سرمایه گذاری شرایطی فراهم است که حتی بدون سرمایه گذاری و فقط با نشان دادن سرمایه داری می توان اقامت کشور پرتغال را دریافت کرد. با این حال به خاطر داشته باشید که هر راهی به اقامت ختم نمی‌شود.
Awesome Image
مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری

دولت پرتغال برنامه مهاجرتی سرمایه گذاری را برای آن دسته از افرادی که دارای سرمایه مناسبی هستند معرفی کرده. این برنامه‌ها جذاب اما پیچیده هستند و علاقه‌مندان آن‌ها به مشاورانی حرفه‌ای و مجرب نیاز دارند

Awesome Image
خرید ملک در پرتغال

شما با خرید ملک هم می‌توانید اقامت سرمایه‌گذاری بگیرید. در این نوع سرمایه گذاری می‌توان ملک هایی با در رنج قیمت 280، 350 و 500 هزار یورو خریداری کرد. در خرید ملک های 280 و 350 هزار یورویی ملکی به شما می‌رسد که از لحاظ عمر بنا بیش از سه دهه از عمر آن گذشته باشد و نیاز به مرمت دارد. اما در خرید ملک 500 هزار یورویی متقاضی آزاد است که هر ملکی بخرد.

Awesome Image
اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت نیز شدنی است و نیاز به بیزینس پلن دارد. سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در پرتغال و اخذ اقامت پرتغال از این طریق 25 هزار یورو است که حتی نسبت به ثبت شرکت در ترکیه هم به صرفه است.

مهاجرت به پرتغال به روش مهاجرت تحصیلی

تحصیل در پرتغال را می توان یکی از بی دغدغه ترین و امن ترین روش های مهاجرت به این کشور دانست. به گزارش educations.com سالانه بیش از 50000 دانشجوی خارجی برای تحصیل به پرتغال مهاجرت می‌کنند. پرتغال یکی از مقرون به صرفه‌ترین کشورهای محبوب مهاجران به ویژه دانشجویان بین المللی است.

  • تحصیل در مقطع کارشناسی
  • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد
  • تحصیل در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع کارشناسی

مقطع کارشناسی معمولا 4 ساله است و شخص دانشجو می بایست 180 تا 240 واحد درسی را پشت سر گذارد. امکان کار ضمن تحصیل نیز برای دانشجویان میسر است که شامل 20 ساعت کار در هفته است.

Awesome Image

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

این مقطع تحصیلی معمولا دو ساله است و شخص دانشجو می بایست 90 تا 120 واحد درسی را پشت سر بگذارد. شما 30 در هفته اجازه کار دانشجویی دراید.

Awesome Image

تحصیل در مقطع دکترا

تحصیلات در این مقطع معمولا 3 الی 5 سال زمان می‌برد و معمولاً به صورت تحقیق و پژوهشی بوده و با تقدیم پایان نامه تمام می‌شود. در این دوره اجازه 40 ساعت کار در هفته وجود دارد.

Awesome Image

مهاجرت به پرتغال از طریق کار

یکی از محبوب ترین روش های مهاجرت به هر کشوری، مهاجرت کاری است. اما مراحل صدور ویزای کاری پرتغال کمی پیچیده است و نیازمند طی کردن مراحل قانونی زیادی دارد. در نتیجه توصیه ما استفاده از تیم مهاجرت مجرب و حرفه‌‌ای است. برای استفاده از این روش باید یک کارفرمای پرتغالی برای شما درخواست کار بفرستد و به نوعی به عنوان اسپانسر شما نقش آفرینی کند. برای اخذ ویزای کار پرتغال لازم است که دارای تخصص و مهارت ویژه ای باشید تا ادارات مرتبط با کار پرتغال اجازه جذب شما را بدهند.